Haber

Emniyet Müdürü Gizli Kamera Kaydıyla Bir Kadına Şantaj Yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nda görevli üst düzey polis amiri hakkında, bir kadının müstehcen görüntülerini kaydettiği ve kendisine şantaj yaptığı iddiasıyla idari ve adli soruşturma başlatıldı.

Ülke genelinde polis teşkilatının çatısı altında uyuşturucu hatalarıyla ilgili çalışmaları yürüten Narkotik Kabahatler Dairesi’nde (NSMB) bir ay önce büyük bir skandal patlak verdi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, birliğin amir yardımcısı olarak görev yapan ve adı gizli tutulan üst düzey emniyet müdürü hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Başkan Vekili; Bir süre önce tanıdığı bir kadına müstehcen görüntülerini zımnen kaydederek şantaj ve tehdit ettiği tezi çerçevesinde idari soruşturma başlatıldı.

Tehdit edilen kadından 150 bin dolar aldığı öne sürülen polis şefinin olayının ardından konu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya iletildi. Yerlikaya’nın olaya tepki göstermesi üzerine, konuşmaya konu olan emniyet müdürü hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Adı gizli tutulan emniyet müdürü kısa sürede görevden alındı.

Ayrıca şantaj yapılan kadının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Başvuruyla birlikte savcılığın soruşturma başlattığı öğrenildi.

Güvenlik kamerasını kullandı.

Ortada ise olayın soruşturulması sırasında ikinci bir skandal patlak verdi. Adı geçen polis müdürünün, tanıdığı kadının müstehcen gizli kamera kaydı sürecinde, müdürü olduğu Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü’nün “teknik imkanlarını” kullandığı anlaşıldı.

Uyuşturucu çeteleri ve suçluların takip ve takibinde kullanılan kapalı kamera cihazının gizli kayıt olayında kullanıldığının anlaşılması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler Cumhurbaşkanlığı’nda mühlet soruşturma ve araştırma yaptı. Müfettişlerin bu konuda bazı çalışanların bilgisine başvurduğu ve delillere ulaştığı öğrenildi.

Birim lideri görevden alındı

Öte yandan, skandalın çıktığı birim lideri İbrahim Hakkı Seydioğulları öğle saatlerinde görevden alındı. Yeni lider olarak halen Isparta Emniyet Müdürü olan Ahmet Metin Turanlı atandı.

haber-carsibasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu