Yaşam

Buzlu rüyalar komedisi DONADONA, 5 Mayıs’tan itibaren sadece MUBI’de

“Ersoy” karakteriyle fenomen haline gelen Ahmet Kürşat Öçalan’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü üstlendiği DONADONA, 5 Mayıs’ta MUBI’de seyirciyle buluşuyor.

Tiyatro sahnesinde ideallerini gerçekleştirmeye çalışırken hep hüsrana uğrayan iki arkadaşın hikayesini anlatan DONADONA, bayram gösterimlerinin ardından ilk kez seyirciyle buluşuyor. Ahmet Kürşat Öçalan’ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrolde yer aldığı filmin yönetmenliğini İsmet Kurtuluş ve Kaan Arıcı üstleniyor. DONADONA’dan önce Kurtuluş ve Arıcı ikilisi, 2017’de yönettikleri SON SHNITZEL adlı siyasi hicivleriyle Méliès d’Or ödülüne aday gösterildi. Yönetmen ikilisinin imzaladığı LCV (LÜTFEN CEVAP) 59. Antalya Altın Portakal Sineması’ndan da döndü. Ödüllü festival.

DONADONA, sahnede var olma mücadelesi veren Ali ve Ceren’in oyunculuk tutkusuna ve başarıya ulaşma çabasına odaklanıyor. Çevrelerindeki oyuncuların diziler ve reklamlarla ünlü olduğu bir sistemde kendi yollarına gitmeye çalışan iki arkadaş, ortak arkadaşları Burak’ın yönettiği ikili tiyatro oyununda yeterli seyirciye ulaşamazlar, bir süre sonra da yollarını ayıramazlar. kendi kiralarını bile ödemek için. Ali bu dönemde reklam filmi seçmelerine başlasa da gittiği röportajlarda rolü alamamaktadır. Ceren ile arasında dile getirilmeyen duygular birikirken, hayallerinin ve gerçeklerin ağırlığı altında ezilmeye başlar. Bu noktada hayallerinden vazgeçme noktasına gelen Ali, kendisine farklı bir yol çizen Ceren’in peşinden hayranlık ve biraz da özlemle gitmek zorunda kalır. İkili yeniden birlikte hayal kurabilecek mi?

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu